Co je důležité vědět u výběru FVE

Na co vše doporučujeme zákazníkům se informovat před podpisem smlouvy, aby měli relativní jistotu při investici do vlastní domácí elektrárny?  

 Předem bychom Vás chtěli poprosit, jestliže Vám vypracujeme nezávaznou nabídku dle Vašich požadavků a Vy se budete rozhodovat mezi i jinými dodavateli od kterých již máte zpracovanou taktéž nabídku, abyste se přišli informovat na případné nejasnosti, či porovnat s nabídkou od firmy konkurenční.

Na co si dát pozor!

»»Vaše FVE by měla být správně na dimenzovaná z těchto důvodů:

a)Při předimenzování se zbytečně zvýší počáteční vklad a přebytečnou energii posíláte obchodníkovi zdarma.

b)Při poddimenzování FVE si budete muset energii dokoupit za drahé peníze.

»»Dávejte si pozor na správnost výpočtu úspory (návratnosti)  investice, protože se může stát, že na první pohled zní nabídka  finančně lákavě, ale po prokonzultování se mohou zjisti nedostatky v nabízené kvalitě a výkonu FVE. Může se jednat o marketingový trik????

»»Cena komponentů musí odpovídat jejich hodnotě. Vyžadujte rozpis položek, aby bylo zřejmé, v jaké kvalitě bude namontováno příslušenství hlavních prvků elektrárny. Je důležité vnímat, že FVE se neskládá jen z fotovoltaických panelů, baterií, či měničů, ale i například optimizérů, kabeláže, nebo přepěťové ochrany. Kromě výkonu a užitnosti se může jednat i o ochranu Vašeho domu.

»»Důležité je pro Vás (léto, zima), kdy bude Vaše FVE spuštěna do provozu, nežli například informace o možném prodloužení doby, kdy Vám budou vráceny peníze z fondu Zelená úsporám. TERMÍNY, o kterých by jste měli být informováni:

 a) připojení k distribuční síti

b) Vyřízení státního příspěvku ( na posouzení žádosti o dotaci nejsou stanoveny Státním fondem ŽP lhůty, tzn. že vyřízení státního příspěvku se může protáhnout i na devět měsíců.

c) Čas potřebný pro namontování FVE je proti lhůtám pro schválení připojení k distribuční síti a schválení dotace zanedbatelný. Přesto pro představu uvádíme 3 -5 dnů i s revizí.

»»Uvedení konkrétní firmy, která garantuje záruční a pozáruční servis (instalační firma nemusí být bez podmínečně firmou, která dodává i tyto dvě složky produktu.

Poptávkový formulář

  Někdy méně, znamená lépe a kvalitně!

  Solární panely a tepelná čerpadla Frýdek Místek, Ostrava, Havířov, Kopřivnice, Jablunkov, Česky Těšín, Karviná, Orlová, Nový Jičín, Příbor, Studénka, Frenštát pod Radhoštěm, Bohumín, Hlučín, Bukovec, Klimkovice.

  PlackynaStrechy s.r.o.

  Ičo: 17848130

  tř. T. G. Masaryka 496, Frýdek, 738 01
  Frýdek-Místek

  Otevírací doba:
  Po telefonické domluvě 733 444 134.